o firmie

Firma INITEL Sp. z o.o. od 2002 roku jest integratorem instalacji branży elektrycznej
i niskoprądowej realizującym kontrakty w całej Polsce a także poza granicami kraju. Od 2017 roku jesteśmy członkiem grupy firm HBS Elektrobau Gmbh. Głównym trzonem oferowanych usług jest projektowanie oraz realizacja kontraktów związanych z budową instalacji elektrycznych, teletechnicznych, bezpieczeństwa pożarowego oraz bezpieczeństwa technicznego. W tym zakresie posiadamy największe kompetencje oraz największe doświadczenie. Oczywiście w zakresie realizowanych przez nas usług są również instalacje automatyki, audiowizualne, konferencyjne, instalacje komunikacji radiowej a także inne - mieszczące się pod szerokim pojęciem branży elektrycznej.

Drugim filarem działalności spółki jest działalność produkcyjna - ukierunkowana przede wszystkim na branże pochodne, zbliżone do zakresów w których posiadamy największe kompetencje - branży elektrycznej i telekomunikacyjnej. Zakład Produkcyjny zlokalizowany w Lewinie Brzeskim wykonuje produkty i półprodukty z blachy stalowej lakierowanej proszkowo. Są to przede wszystkim różnego rodzaju obudowy telekomunikacyjne, szafy teleinfromatyczne, szafki, osprzęt telekomunikacyjny przełączny. Produkujemy również klapy rewizyjne o odporności ogniowej a w ostatnim czasie - urządzenia wspierające dekontaminację pozwalające na sprawne odkażanie ludzi oraz przedmiotów.

Trzecim zakresem działalności spółki jest eksport usług do krajów Unii Europejskiej. Jesteśmy partnerem jednej z największych niemieckich grup zrzeszających firmy
o podobnym profilu usługowym pracujących w branży elektrycznej i energetycznej. Zespoły naszych pracowników wykonują instalacje w Niemczech oraz w innych krajach UE. Doświadczenie, wiedza, umiejętności a przede wszystkich chęć do pracy zyskały bardzo duże uznanie u naszych europejskich partnerów.

Firma INITEL Sp. z o.o. jest spółką o dość płaskiej strukturze organizacyjnej. Taki sposób organizacji zacieśnia współpracę pomiędzy pracownikami a kadrą zarządzającą oraz wydatnie skraca procesy decyzyjne w firmie. Kadra zarządzająca spółką jest kadrą techniczną posiadającą dogłębną wiedzę techniczną popartą ogromnym doświadczeniem. Dlatego nawet trudne, a niezbędne do podjęcia decyzje związane z realizowanymi kontraktami podejmowane są w zasadzie natychmiast. Płaska struktura firmy oraz bezpośrednie powiązanie pomiędzy pracownikami poszczególnych działów a nawet poszczególnych gałęzi działalności sprawiają że praca jest przyjemniejsza, realizowana w lepszej, prawie rodzinnej atmosferze co z kolei w znaczący sposób wpływa na jakość oferowanych i realizowanych usług.